رفتن به مطلب

کاربران گرامی، از ارسال مطالبی که با موضوع انجمن همخوانی ندارند بپرهیزید، در صورت مشاهده با کاربر متخلف برخورد خواهد شد.

تاج فورآس

تفاوت ایپد ها با هم در چیست ؟

پست های پیشنهاد شده

آیپد واژه ای که بسیار در زندگی خودتان شنیده اید ، این محصول پرطرفدار اپل دارای چندی نوع مختلف از تبلت های می باشد که در درجه اول این فکر به ذهن میرسد که همه آنها شبیه به هم هستند اما در حقیقت بعضی از آنها امکاناتی را دارند که شاید دیگر نداشته باشد ، یکی ممکن است صفحه نمایش عالی مثل retina داشته باشد و دیگر صفحه نمایش معمولی ! در این جا تفاوت های این دو را برای شما بازگو می کنم.

تفاوت آیپد ها با هم در چیست؟

قیمت آیپد ها

در سال ۲۰۱۳ اپل چهار نوع آیپد را معرفی کرد : ipad air ، ipad 2 ، ipad mini و retina ipad mini. آیپد ایر و آیپد مینی دارای سه مدل با حافظه های ۱۶ ، ۳۲ ، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابیتی هستند که خود اینها به دو بخش دارای wifi یا بدون آن می باشند. آیپد ۲ و آیپد مینی فقط با مدل حافظه ۱۶ گیگابایتی وارد بازار شده است که این نیز یا دارای wifi است یا بدون آن.

رنگ های آیپد

آیپد ایر ، آیپد مینی رتینا و آیپد مینی هر کدام دارای دو نوع رنگ می باشند. آیپد اولی در روی خودش رنگ سفید و در پشت دارای رنگ نقره ای می باشد. آیپد دومی یعنی رتینا آیپد مینی دارای رنگ مشکی با پشت قهوه ای رنگ و آیپد آخری یعنی آیپد مینی دارای دو رنگ مختلف یعنی سفید و سیاه می باشد که پشت همه ی این دستگاه ها از آلومینیوم ساخته شده است.

صفحه نمایش آیپد

ipad air دارای صفحه نمایش ۹٫۷ اینچی با رزولوشن ۲۰۴۸ در ۱۵۳۶ پیکسلی که دارای قدرت نمایش ۲۶۴ پیکسل در هر اینچ می باشد ، نوع این صفحه نمایش رتینا است که بسیار جذاب و جالب است که می توان عکس ها ، فیلم ها و حتی اپ هایی که استفاده می کنید در حد واقعیت تماشا کنید. همچنین دارای زاویه دید فوق العاده ای می باشد.

ipad mini retina دارای صفحه نمایش کوچکی در حدود ۷٫۹ اینچی است و رزولوشن این تبلت همانند آیپد ایر می باشد با این تفاوت که در هر اینچ ۳۲۶ پیکسل قرار داده شده است و مانند آیپد ایر نیز دارای زاویه دید فوق العاده ای است که میتوان بازی ها و فیلم ها را با کیفیت آینه مشاهده کرد.

آیپد ۲ دارای صفحه نمایش نسبتا بزرگ و همانند آیپد ایر است با این تفاوت که رزولوشن کمتر و قدرت نمایش ۱۳۲ پیکسل در هر اینچ دارد. زاویه دید خوبی دارد اما به خوبی صفحه نمایش رتینا نمی باشد.

آیپد مینی هم همانطور که از اسمش می آید دارای صفحه نمایش کوچک ۷٫۹ اینچی که قدرت نمایش ۱۶۸ پیکسل در هر اینچ را دارد و مانند آیپد ۲ به خوبی صفحات نمایش رتینا نمی باشد.

پردازنده آیپدها

آیپد ایر و retina ipad mini از پردازنده های جدید و قدرتمند اپل A7 و اپل M7 استفاده می کنند که این یکی از بهترین پردازنده هایی است که تاکنون روی یک تبلت قرار داده شده که می تواند جدیدترین برنامه ها و بازی هایی که اپل منتشر می کند را پشتیبانی و بدون هیچ گونه مشکلی اجرا کند. آیپد ۲ و آیپد مینی از پردازنده های قدیمی A5 استفاده می کنند که در سال ۲۰۱۱ ساخته شده است.

ماندگاری باتری آیپدها

تمامی آیپد های شرکت اپل بالای ۱۰ ساعت در حین کارکردن با wifi ماندگاری دارند که در این زمان نیز می توانید به طور همزمان با اینترنت کار کنید و ویدئو و عکس مشاهده کنید یا حتی می توانید به موزیک گوش دهید.

شارژرهای آیپد

ipad air ، retina ipad mini و آیپد مینی از سری شارژرها و کانکتورهای جدید ساخت شرکت اپل استفاده می کنند که می توانند از آخرین وسایل جانبی و رابط های کاربری که در بازار موجود است استفاده کنند اما آیپد ۲ دارای کانکتور ۳۰ پین است که شارژرهای جدید نمی تواند روی این آیپد کار کنند.

همان طور که در اینجا آیپد های مختلفی را بررسی کردیم دیدیم که این تبلت ها انواع مختلف و امکانات متفاوتی دارند که بسته به انتخاب خود شخص می توان از آنها استفاده کرد در اصل می توان گفت که از لحاظ نرم افزاری هیچ تفاوتی با هم ندارند فقط در ظاهر و وسایل و سخت افزار تفاوت زیادی دارند . امیدوارم این مقاله مفید برای شما بوده باشد.

  • Like 1
  • Thanks 1

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

×